Emociju pētnieki Knīpas un Knauķi

  

2021. gadā bērnu vokālā studija «Knīpas un Knauķi» svin 50 gadu jubileju un, lai dalītos svētku priekā, sadarbībā ar «Rimi Bērniem» 1.jūnijā izdod jaunu mūzikas albumu «Emociju pētnieki». Albumā apkopotas 12 dziesmas par dažādām emocijām, to mūzikas autori ir: Prieks - Andris Sējāns, Dusmas - Līga Celma-Kursiete, Laime - Ģirts Bišs, Bēdas - Laura Jēkabsone, Kautrīgums (Klusie telefoni) - Jānis Šipkēvics, Draudzība - Jānis Ķirsis, Bailes - Anita Rezevska, Miers - Jonita Štoma, Uztraukums - Edīte Putniņa, Pateicība - Andris Kontauts, Skaudība - Ēriks Ešenvalds, Mīļums (Murrdziesmiņa) - Sanita Sējāne. Atzīmējot savu 50. jubilejas sezonu, «Knīpas un Knauķi» aicina visas Latvijas ģimenes un bērnus doties savu emociju pētniecības ceļā, lai tās labāk saprastu, izjustu, apzinātos un nosauktu vārdā, un lai mēs visi šajā pasaulē varētu justies labāk. Visām dziesmām vārdus sarakstījusi bērnu dzejoļu un dziesmu tekstu autore Inga Cipe. Viņas dzejoļi ir kļuvuši par iedvesmu daudziem komponistiem, jo Inga raksta dziļi patiesi un gaiši. Klausies, dziedi, iepazīsti un pēti, piedzīvo emocijas - patiesā empātijā pret citiem un sevi! smileysadangryangelsurpriseblushcryingfrownindecisionwinklaughsmiley

heartKlausies dziesmas:

https://open.spotify.com/album/3ncKCp7mx9biIirFG8cjoS

https://youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_nWEwwXBW2JjjHJ6Iy3tltfcIwpMHxE4vc

heartIegādājies dziesmas:

https://www.amazon.com/s?k=emociju+p%C4%93tnieki&i=digital-music&ref=nb_...

Dziesmu albumu papildina īpašas emociju pētnieku darba lapas pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, kas ar radošu uzdevumu un vērot rosinošu jautājumu palīdzību mudinās apzināt un iepazīt savas emocijas. Darba lapu un albuma vizuālo noformējumu veidojusi vairāku literāru izdevumu un mūzikas albumu ilustratore Estere Betija Grāvere. 

heartŠeit vari atrast visu vienkopus: darba lapas, dzejoļus un dziesmas:

https://www.rimi.lv/rimi-berniem/knipas-un-knauki

Albums tapis ar programmas «Rimi Bērniem» atbalstu, uzsverot, cik svarīgi, lai Latvijas nākotni veidotu harmoniski un inteliģenti jauni cilvēki. «Mēs priecājamies kopā ar «Knīpām un Knauķiem» dot Latvijas sabiedrībai jaunas zināšanas. Dziesmas, dzejoļi un rotaļas ir lielisks un atraktīvs veids, kā bērniem apgūt šīs jaunās zināšanas un nostiprināt esošās. Arī pieaugušie, klausoties dziesmas un darbojoties kopā ar bērniem, varēs ne vien paši labāk izprast dažādo emociju būtību, bet arī tās vairāk iepazīt kopā ar saviem mazajiem emociju pētniekiem,» uzsver Madara Kivkucāne, "Rimi Bērniem" zīmola vadītāja.

2020.gada 1.oktobrī tika izdots pirmais singls no gaidāmā albuma – Andra Sējāna dziesma «Prieks».

   https://open.spotify.com/album/77hrDZ7nihnkchCcD4qyyv?si=rowBgQ4CSWall6V...

2020.gada novembrī klajā nāca otrais singls - komponista Jāņa Ķirša dziesma «Draudzība» - «Knīpas un Knauķi» un dziedātājas Rūtas Dūdumas-Ķirses kopdarbs. Dziesmas ierakstā piedalījies arī pazīstamais perkusionists un «Knīpu un Knauķu» mīļš draugs Nils Īle. 

   https://open.spotify.com/album/1OZRtQm5jOMtyz6QBdOeHw?si=xnqZjB2xQLGsRBo...

«Novēlam viens otram dot un saņemt spēkus un uzmundrinājumu sirsnīgā un patiesā draudzībā,» aicina dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse, savukārt dziesmas autors Jānis Ķirsis ar «Knīpām un Knauķiem» sadarbojas jau ļoti sen un priecājas par iespēju atkal satikties un sadraudzēties ar bērniem dziesmā. Stiprinot savu draudzību, «Knīpas un Knauķi» kopā ar Jāni Ķirsi izveidojuši sirsnīgu video. Klausies, dziedi un dejo ar mums! 

  https://youtu.be/TSn3KtzWjFw