Emociju pētnieki Knīpas un Knauķi

2021. gadā bērnu vokālā studija «Knīpas un Knauķi» svin 50 gadu jubileju un, lai dalītos svētku priekā, sadarbībā ar «Rimi Bērniem» izdos jaunu mūzikas albumu «Emociju pētnieki». Albumā būs apkopotas 12 dziesmas par dažādām emocijām: prieku, dusmām, laimi, bēdām, kautrīgumu, draudzīgumu, bailēm, mieru, uztraukumu, pateicību, skaudību un mīļumu. Dziesmu mūzikas autori ir Andris Sējāns, Ēriks Ešenvalds, Līga Celma, Ģirts Bišs, Laura Jēkabsone, Jānis Šipkēvics, Jānis Ķirsis, Anita Rezevska, Andris Kontauts, Jonita Štoma, Edīte Putniņa un Sanita Sējāne. Atzīmējot savu 50. jubilejas sezonu, «Knīpas un Knauķi» aicina visas Latvijas ģimenes un bērnus doties savu emociju pētniecības ceļā, lai tās labāk saprastu, izjustu, apzinātos un nosauktu vārdā, un lai mēs visi šajā pasaulē varētu justies labāk.

1.oktobrī tika izdots pirmais singls no gaidāmā albuma – Andra Sējāna dziesma «Prieks».

   https://open.spotify.com/album/77hrDZ7nihnkchCcD4qyyv?si=rowBgQ4CSWall6V...

Novembrī klajā nāk otrais singls - komponista Jāņa Ķirša dziesma «Draudzība» - «Knīpas un Knauķi» un dziedātājas Rūtas Dūdumas-Ķirses kopdarbs. Dziesmas ierakstā piedalījies arī pazīstamais perkusionists un «Knīpu un Knauķu» mīļš draugs Nils Īle. 

   https://open.spotify.com/album/1OZRtQm5jOMtyz6QBdOeHw?si=xnqZjB2xQLGsRBo...

Abas dziesmas nu ir iespējams noklausīties populārākajos mūzikas straumēšanas kanālos "Youtube", "Spotify", "Apple Music".

«Novēlam viens otram dot un saņemt spēkus un uzmundrinājumu sirsnīgā un patiesā draudzībā,» aicina dziedātāja Rūta Dūduma-Ķirse, savukārt dziesmas autors Jānis Ķirsis ar «Knīpām un Knauķiem» sadarbojas jau ļoti sen un priecājas par iespēju atkal satikties un sadraudzēties ar bērniem dziesmā. Stiprinot savu draudzību, «Knīpas un Knauķi» kopā ar Jāni Ķirsi izveidojuši sirsnīgu video. Klausies, dziedi un dejo ar mums! 

  https://youtu.be/TSn3KtzWjFw

Visām topošā cikla dziesmām vārdus sarakstījusi bērnu dzejoļu un dziesmu tekstu autore Inga Cipe. Viņas dzejoļi ir kļuvuši par iedvesmu daudziem komponistiem, jo Inga raksta dziļi patiesi un gaiši. Pavisam droši cikla «Emociju pētnieki» dzejoļi piedzīvos arī vairākas dzīves mūzikā, un tas ir skaisti! 

Dziesmu albumu papildinās īpašas emociju pētnieku darba lapas pirmsskolas un skolas vecuma bērniem, kas ar radošu uzdevumu un vērot rosinošu jautājumu palīdzību mudinās apzināt un iepazīt savas emocijas. Topošā albuma vizuālo noformējumu veido vairāku literāru izdevumu un mūzikas albumu ilustratore Estere Betija Grāvere.

Albums top ar programmas «Rimi Bērniem» atbalstu, uzsverot, cik svarīgi, lai Latvijas nākotni veidotu harmoniski un inteliģenti jauni cilvēki. «Mēs priecājamies kopā ar «Knīpām un Knauķiem» dot Latvijas sabiedrībai jaunas zināšanas. Dziesmas, dzejoļi un rotaļas ir lielisks un atraktīvs veids, kā bērniem apgūt šīs jaunās zināšanas un nostiprināt esošās. Arī pieaugušie, klausoties dziesmas un darbojoties kopā ar bērniem, varēs ne vien paši labāk izprast dažādo emociju būtību, bet arī tās vairāk iepazīt kopā ar saviem mazajiem emociju pētniekiem,» uzsver Madara Kivkucāne, "Rimi Bērniem" zīmola vadītāja.